Uudised

Võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta koolis 13. jaanuar kaia.metsaalt


Täna andis meie õpilastele ühiskonnaõpetuse tunni võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta. Juttu oli nii põhiseadusest kui kooli korraldusest. Hetkeks aeti meie pea sassi Aristotelese sõnadega: "võrdseid tuleb kohelda võrdselt, ebavõrdseid aga ebavõrdselt". Õnneks järgnes kohe ka seletus. Tore oli näha, et õpilased kasutasid võimalust ning esitasid asjalikke küsimusi õiguse ja õigluse kohta. 

Ühe huvitava statistilise võrdluse tõi volinik välja seoses investeerimisega. Kui võrrelda 15-24 aastaseid neide ja noormehi, siis neiud (valdav osa) ei ole selles vanuses veel leidnud teed investeerimise juurde, aga väga paljud noormehed võivad juba uljalt aktsiaportfelliga vehkida.

Täname Liisa Pakostat väga huvitava tunni eest! 

Ja ootame juba järgmisse tundi!

Täna andis meie õpilastele ühiskonnaõpetuse tunni võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta. Juttu oli nii põhiseadusest kui kooli korraldusest. Hetkeks aeti meie pea sassi Aristotelese sõnadega: "võrdseid tuleb kohelda võrdselt, ebavõrdseid aga ebavõrdselt". Õnneks järgnes kohe ka seletus. Tore oli näha, et õpilased kasutasid võimalust ning esitasid asjalikke küsimusi õiguse ja õigluse kohta. 

Ühe huvitava statistilise võrdluse tõi volinik välja seoses investeerimisega. Kui võrrelda 15-24 aastaseid neide ja noormehi, siis neiud (valdav osa) ei ole selles vanuses veel leidnud teed investeerimise juurde, aga väga paljud noormehed võivad juba uljalt aktsiaportfelliga vehkida.

Täname Liisa Pakostat väga huvitava tunni eest! 

Ja ootame juba järgmisse tundi!