5. veebruaril oli disainihuvilistel õpilastel teadmisi avardav kohtumine meie kooli vilistlase, Liis Tisleriga. Hetkel vabakutseline ja end digiturunduse alal täiendav disainer lõpetas Ühisgümnaasiumi 2013. aastal. Eneseotsingud viisid Liisi õppima Kõrgemasse Kunstikooli Pallas, nahadisaini ja restaureerimise erialale, 2023. aastal omandas ta magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias.
Ta selgitas noortele põhjalikult disaineri töö loogikat, tutvustas kahes erinevas koolis õppimist, enda loodud aksessuaare ja teiste Eesti disainerite silmapaistvaid tooteid. Kuulajatele sai selgeks, et disainmõtlemise meetodi abil saab lahendada väga erinevaid probleeme ja jõuda lahendusteni samm-sammult liikudes. Kitsaskoha avastamine, probleemi sõnastamine, ideede genereerimine ja prototüüpimine eelnevad toote või teenuse uue lahenduse testimisele, kõik see on pikk ja keerukas protsess.
Kõrgema Kunstikooli Pallas väga praktiline õpe andis vajalikud kutsega seotud tehnilised ja käelised oskused ja oma toote arendamise kogemuse. Siin valmisid minikollektsioon “Winterfjell”, “Yamo” ning mitut moodi kandmiseks mõeldud “Ondego” kott. L. Tislerit köitis modulaarsuse teema arhitektuuris ja moekunstis ning ta rakendas seda põhimõtet ka oma lõputöös (vt http://bit.ly/3wctYtAlink opens on new page).
EKA disaini ja rakenduskunsti erialal õppides olid olulisel kohal erinevad koostööprojektid, kokkupuude huvitavate välisõppejõududega, süvenemine teemadesse läbi rohke lugemise ja kirjutamise ning muude vajalike oskuste omandamine, üldise teadlikkuse ja maailmapildi avardamine. Tähtsal kohal on materjali- ja kestliku disaini teemad. 2022. aastal pälvisid Liis Tisleri disainitud kotad auväärse mainimise ülemaailmse jalatsidisaini konkursil Global Footwear Awards jätkusuutlikkuse kategoorias. Enda magistritöö teostas L. Tisler teemal - “Emotsionaalselt kestlik aksessuaar modulaarsuse näitel” (vt https://bitly.ws/3cWEVlink opens on new page). Õpilased said teada, et disaineri haridus võimaldab töötada vabakutselisena, ettevõtetes, luua enda brändi, töötada õpetaja või õppejõuna, jätkata õpinguid doktoriõppes. L. Tisler soovitas noortel osaleda Kõrgema Kunstikooli Pallas avatud uste päeval 28. veebruaril ja EKAs 29. veebruaril. Ta võttis oma sisuka disaini teemal loengu kokku, julgustades noori endalt küsima olulisi küsimusi nagu kes ma olen, mida ma teha tahaksin? ning disainima oma elu ja õpinguid just nende vastuste järgi. Vahendas Marika Ristmäe
Viimati muudetud 14.02.2024.