16. jaanuari hispaania keele ja arhitektuuri õppereisil osalesid hispaania keele õppijad Tallinna ülikooli hispaania keele ja kultuuri infotunnis ning arhitektuuriõpilased arhitektuurimuuseumi haridusprogrammis, ühiselt külastati Fotografiskat.
Tallinna ülikooli hispaania keele ja kultuuri lektor Merilin Kotta ning üliõpilased Sofija Odegova ja Marion Kukk tutvustasid hispaania keele õpilastele hispaania filoloogia erialale sisseastumist ning õppimist Tallinna ülikoolis. Õpilased said vastused väga erinevatele küsimustele, alates sellest, kuidas sisseastumiseks valmistuda, milliseid võimalusi hispaania keele ja kultuuri erialal õppimine, praktika tegemine pakub, kuni selleni, kuidas käib ülikooli- ja muu elu ühitamine.
Tallinna Ülikooli hispaania keele ja kultuuri eriala infotunni kohta tõid õpilased välja, et see see innustas neid gümnaasiumis enam õppima ja julgustas valima edasiõppimiseks just hispaania keele (või valima hispaania keele kõrvalerialaks). Tagasisides kirjutas Lisette Morozova, et infotund “andis väga palju huvi juurde hispaania keele edasi õppimiseks ülikoolis. Sain teada, et seda õppides saab minna vahetusõpilaseks lausa aasta aega Hispaaniasse ja seal isegi kummalgi semestril erinevas ülikoolis õppida. Tore oli kuulata üliõpilaste kogemusi ja nende soovitusi, kuidas ülikoolis ellu jääda.”
Õpilased tõid välja, et vaatamata päeva intensiivsusele ei olnud kordagi igav, sest Merilin Kotta näited selle kohta, mida ülikoolis tehakse, kuidas õpitakse, ja üliõpilaste esitlus nii õppekava ülesehituse, õppeainete kui üliõpilaselu eri tahkude kohta oli väga põnev. Paljudele oli uudis, et ülikoolis on lisaks loengutele palju võimalusi end mitmekülgselt arendada ja et ülikooliga saab ühitada nii töölkäimise kui hobid. Väga vajalikuks pidasid õpilased seda, kuidas Marion Kukk ja Sofija Odegova ajaplaneerimisest, vahetusõpilaseks minekust, kultuurireisidest ning õppimisega seotud raskustega hakkamasaamisest rääkisid. Tallinna ülikoolil koostööpartnerid on mitu ülikooli Hispaanias, üks Mehhikos, õppimine on paindlik ja mõeldud inimesele, kes tahab end arendada ja teatud teemadega süvitsi tegelda. Selleks on lisaks loengutele ja seminaridele praktika ja ELU-projekt. Õpilased ütlesid ka, et julgustav on teada, mida neilt sisseastumisel oodatakse.
Arhitektuuri valikaine õpilased läbisid linnaruumi käsitleva haridusprogrammi “Rotermanni saladused”. Eva-Maria Reinbergi arvates oli haridusprogramm kasulik ja põnev, sest andis teadmisi kvartali ajaloost: "Kuna elasin 15 aastat Tallinnas ning viimastel aastatel kõndisin pea iga päev sealt läbi, teadmata piirkonna ajalugu, sain seekord rohkem tähelepanu pöörata Rotermanni kvartali arhitektuurile ja detailidele. Minu arvates on koolimajast väljas toimuvad õpitunnid vajalikud, sest need on vahelduseks tavalistele koolitundidele ning tänu sellele on need huvitavamad ja tekitavad rohkem huvi õppeaine vastu.”
Pealelõunal jätkus õppepäev ühiselt Fotografiska fotokunstikeskuses, kus giidi põnevate selgituste abil saime kogeda Roger Balleni, Toomas Volkmanni ja Elizaveta Parodina loomingut. Roger Balleni art brut’ ja erinevate teemade käsitlemine, Elizaveta Parodina ning Toomas Volkmanni näitused andsid aimu fotokunsti seotusest ühiskonna, ajaloo ja paljude teiste valdkondadega. Õpilased rõhutasid, kui tähtis on teoseid oma silmaga näha, näituse õhustikus autorite loomingut kogeda.
Vahendasid Kersti Jürgenson ja Marika Ristmäe