Koolitusel „AI for language teachers“

Erasmus+ õpetajate õpirände raames oli mul suurepärane võimalus osaleda Teacher Academy korraldatud koolitusel „AI for language teachers“, mis toimus kaunis Itaalia linnas Firenzes 20.-25. jaanuaril 2025. See võimaldas meil lisaks õppimisele tutvuda vabal ajal ka kohaliku rikkaliku kultuuripärandiga.
Väga asjatundliku koolitaja Ayse Merve Süti juhendamisel tutvusime paarikümne erineva rakendusega ja harjutasime nende kasutamist keeleõpetuses.  Rohkem tähelepanu pöörati järgmistele rakendustele: ChatGPT (parim juturobot, parandab teksti, teeb kokkuvõtteid, koostab tunnikavu jne), Gemini (nt saab lasta teksti ette lugeda või ise sisse lugeda, omab juurdepääsu internetile), Trello (sarnane Padletile, aga suuremate võimaluste ja väiksemate piirangutega), MS Copilot (piltide loomine ja juturobot), Twee (sõnavaratestideks ja lugemisülesanneteks), Mizou (kohandatav juturobot), Pear Deck (interaktiivsed esitlused ja tunnid, reaalajas ülesanded, mida õpetaja oma seadmest juhib), MS Designer (Dall-E 3 piltide loomiseks), Canva (esitluste, töölehtede, mõistekaartide loomiseks), Plickers (õpilastele seadmevaba võimalus interaktiivseteks tegevusteks), Curipod (tunnikavade koostamiseks, õpilastele automaatse tagasiside andmiseks, interaktiivseteks tegevusteks), Diffit (töölehtede koostamiseks teksti või video põhjal), Brisk Teaching (Chrome’i laiendus, kus on üle 30 töövahendi tagasiside andmiseks, küsimuste ja hindmismallide koostamiseks, esitluste loomiseks jne), Magic School (palju erinevaid õpetaja töövahendeid ühes kohas koos, nt saab luua hindamismudeleid, mille abil tehisaru töid hindab, saab lasta luua video põhjal küsimused, töölehed, kohandada tekste ja ülesandeid vastavalt õpilaste tasemele, suhelda juturobotiga jpm). Valdavalt saab kõiki neid rakendusi kasutada Google kontoga ja tasuta versioon on enamikul päris hea. Kasulik oli vahetada kogemusi
kolleegidega Saksamaalt, Portugalist ja Hispaaniast ning ka üksteiselt õppida. Arutlesime tehisaru kasutusvõimaluste, kuid ka ohtude üle, analüüsisime, milliseid rakendusi konkreetselt millisteks ülesanneteks kõige optimaalsem kasutada on. Saime innustust katsetada uusi võimalusi ja nendest enda ja oma õpilaste jaoks sobivaimad välja valida.
Unustamatuks kujunes ka kultuuriprogramm – kuulsa Medicite suguvõsa kodulinn Firenze, katedraal, kellatorn, raekoda, Uffizi kunstigalerii, Pitti palee ja Boboli aiad, Arno jõgi ja kuulus Ponte Vecchio sild, Taaveti kuju, väljasõit naaberlinnadesse Toskaanas - Luccasse ja Pisasse ning loomulikult Itaalia köök.

Kadri Kõrre

Avaldatud 03.02.2025. Viimati muudetud 04.02.2025.